گرافیست

با 09124269310 تماس بگیرید

بلندترین پل معلق خاورمیانه در پلدختر تخریب شد

پل معلقی که سال‌ها پیش، موجبات نجات انگشتان شماری از هموطنانمان از «گرگر» را فراهم آورده و توانسته بود در قالب یک جاذبه گردشگری خود را به عموم ایرانیان معرفی کند، شب گذشته تخریب شد.

به گزارش «تابناک»؛ شب گذشته، پل معلق «دره خزینه» که با طول ۱۱۲ متر، دو سمت دره‌ای به عمق حدود ۸۵ متر آ که یک سمتش استان لرستان و سمت دیگرش استان ایلام بود و رود سیمره در خط القعر آن جریان داشت را به هم متصل می‌کرد و به جاذبه گردشگری منطقه تبدیل شده بود ـ به دست عده‌ای ناشناس تخریب شد و تمام!

رویدادی که علی‌محمد عزیزی، رئیس میراث فرهنگی وگردشگری پلدختر در توضیح آن به تسنیم می‌گوید: بلندترین پل معلق خاورمیانه توسط افراد ناشناس تخریب شد. شب گذشته، افراد ناشناس از ضلع غربی «ماژین» استان ایلام، پل دره خزینه را تخریب کرده و به پایین انداختند. با همکاری و هماهنگی پلیس تلاش می‌شود، عامل یا عاملان این اقدام شناسایی شوند.

وی با اشاره به اینکه معاون فرماندار پلدختر، کارشناسان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در محل پل حضور دارند، می‌افزاید: البته میراث فرهنگی متولی این پل نیست، اما بنده به اتفاق مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان، روز گذشته ساعت چهار بعد از ظهر از این پل بازدید داشتیم و پل سالم بود.

روایتی که نشان می‌دهد، این پل شب گذشته تخریب شده است؛ پلی که هرچند یکی از جاذبه‌های شهرستان پلدختر و استان لرستان شناخته می‌شد و بازدید کنندگان از آن، تجربه‌ای متفاوت و البته همراه با هیجان و حتی ترس را تجربه می‌کردند، اما نه به منظور گردشگری، که برای تردد اهالی منطقه به دو سوی دره رود ساخته شده بود.

ترددی که تا سال ۱۳۸۲ متکی به «گرگر» بود و در آن سال انجام مطالعات سد کرخه موجب شد، وزارت نیرو تصمیم به جایگزینی آن با پل معلق بگیرد و این جاذبه گردشگری را به یادگار بگذارد؛ یادگاری که حالا دیگر وجود خارجی ندارد و از آنجایی که مدیران میراث تأکید دارند مسئولیتی در این خصوص ندارند، بعید نیست هرگز برنامه‌ای برای احیایش در دستور کار قرار گیرد.

اتفاقی که چه رخ دهد و چه از این پل تنها خاطراتش باقی بماند، باید پرونده گشوده شده برای تخریب این پل پی گرفته شده و به نتیجه برسد، پرونده‌ای که چون درباره تخریب یک جاذبه گردشگری است، باید رسیدگی به آن در اولویت کاری مسئولان میراث دو استان مرتبط قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه

تبلیغات متنی

محل تبلیغ شما بک لینک فالو قوی
Copyright © 2019 گرافیست